A K T U A L N O Ś C I
kliknij i dowiedz się więcej

 


O G Ł O S Z E N I E

powrót     

 
 

Informujemy, iż w dniach 27.05.2024 r. – 03.06.2024 r. testowany będzie na liniach komunikacji miejskiej obsługiwanych przez PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. – Zakład Komunikacji Miejskiej autobus elektryczny marki KingLong.

Producentem autobusu jest chińska firma Xiamen King Long United Automotive Industry Co. Ltd., która zajmuje się produkcją autobusów od 1988 r., natomiast  Polskim dystrybutorem autobusów jest firma EV Motors Sp. z o.o. z Lublina. Testowany autobus KingLong PEV9 SmartCity, to miejski autobus elektryczny klasy MIDI o niskopodłogowej konstrukcji. Wymiary pojazdu wynoszą: długość 9,18 m, szerokość 2,45 m, wysokość 3,25 m. Autobus może przewieźć jednorazowo 62 pasażerów, w tym na miejscach siedzących 27 osób.

W związku z tym, iż testowany pojazd nie jest wyposażony w oryginalne kasowniki, ani też w automat do sprzedaży biletów, chcąc z niego skorzystać trzeba będzie posiadać ze sobą bilet lub nabyć go u kierowcy, po czym dokonać jego skasowania w jednym z dwóch tymczasowo zamontowanych kasowników.


Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 
 

PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. - Zakład Komunikacji Miejskiej


 
 
       
 

                      copyright©ZKM